Firma

AWC MODELS jest pokłosiem pasji jaką jest modelarstwo plastykowe współczesnych samolotów i śmigłowców wojskowych w skali 1:48.

Wszystko zaczęło się w 2004 roku kiedy postanowiłem wybudować model śmigłowca MI-26 w skali 1:48. Przyjaciele i znajomi modelarze popatrzeli na mnie jak na wariata i obstawiali ile lat mi to zajmie. Oczywiście wszyscy wygrali – model nigdy nie został ukończony i do dzisiaj leży rozgrzebany w formie prototypu…. Wygrałem także ja jako modelarz, ponieważ poznałem techniki wykonywania modeli „z ręki ” i to jeszcze w formacie XXXXL. W międzyczasie poznałem wielu wspaniałych modelarzy, którzy tylko mnie utwierdzili w przekonaniu, że warto założyć własną firmę produkującą modele żywiczne – w formie short run, a przełomem było wykonanie prototypu modelu śmigłowca MI-17 w skali 1:48.

Firma powstała w końcu w 2016 roku i przez ten cały czas trwa walka z doskonaleniem kolejnych prototypów modeli, które w najbliższym czasie zostaną przygotowane do sprzedaży. Modele wykonywane są z żywicy poliuretanowej i zawierają blaszkę fototrawioną oraz inne dodatkowe multimedia.

Produkowane przeze mnie modele są skomplikowane i kierowane do tej grupy modelarzy zaawansowanych, którzy doskonale opanowali klejenie modeli żywicznych ze wszystkimi ich wadami i dla których model stanowi kolejne wyzwanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadaj pytanie

Wyjątkowa jakość modeli. To nasza specjalność.

Dokładamy wszelkich starań, żeby przygotowane przez nas produkty były jak najlepszej jakości. Jesteśmy pasjonatami, kochamy modele - to właśnie sprawia, że dążymy do perfekcji i doskonałości w projektowaniu.